Żywopłot z grabu – co warto wiedzieć?

By in
No comments

Sprawdzonym sposobem na ogrodzenie działki czy również posesji są żywopłoty. W ostatnich latach bardzo często wybierany jest żywopłot z grabu, a więc popularnego drzewa liściastego. Najczęściej wybieranym gatunkiem jest grab pospolity, które charakteryzuje się liśćmi w kształcie serca.

Pamiętajmy o tym, że taki żywopłot odróżnia się między innymi zwyczajną pielęgnacją, dlatego jest tak na prawdę bardzo często wybierany.
Żywopłoty – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że żywopłot z grabu to z całkowitą czyli stu procentową pewnością bardzo atrakcyjny żywopłot, dodatkowo grab jest drzewem, które bardzo dobrze reaguje na cięcia, dlatego może być w dowolny sposób formowany. Warto wspomnieć jednak o tym, by wybrać świetny termin sadzenia drzew, w sytuacji grabu będzie to wiosna lub także późna jesień. O ile posadzimy drzewa w tym terminie, to będą miały one szansę, ażeby dobrze się zakorzenić. Pamiętajmy także o priorytetowych zasadach przy sadzeniu, które mówią o zachowaniu odpowiednich odstępów w gronie sadzonkami, tak by miały wystarczająco miejsca na rozwój i wzrost. Warto dodać również o tym, że żywopłot z grabu wymaga od nas dobrego nawożenia. Jednakże nie można tego robić zaraz po zasadzeniu. Ogromną dużą zaletą tego typu żywopłotu jest też to, że drzewa grabu rosną bardzo szybko. Wszyscy którzy posiadają taki żywopłot powinni pamiętać też o regularnym przycinaniu trzy razy w roku. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym będziemy mogli się cieszyć bujnym a także pięknym żywopłotem, który na 100 procent wzbudzi zachwyt naszych sąsiadów, a równocześnie zagwarantuje nam prywatność.

Więcej informacji na stronie: żywopłot z grabu

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz