Sprawdzony sposób na ochronę konta przed komornikiem

By in
No comments

Obowiązkiem komornika jest odzyskanie od dłużnika środków majątkowych, które następnie zostaną przekazane dla jego wierzycieli. Znakomita większość komorników niestety zbyt z uwagą wykonuje własne obowiązki całkowicie wyłączając wszelkie emocje. Każdy z nas preferuje jak najszybciej spłacić wszystkie swoje długi, jednakże nie możemy tego zrobić kosztem naszych najbliższych.

Niestety bardzo często komornicy zamiast zgarnąć ustawową wartość jednej trzeciej wynagrodzenia, zagarniają wszystkie środki finansowe znajdujące się na rachunku bankowym. Warto więc dowiedzieć się, w jakim bank komornik nie znajdzie konta, ażeby zabezpieczyć swoje pieniądze przed pełnym zajęciem. Tylko w ten sposób będziecie wstanie zabezpieczyć waszą rodzinę przed nagłą utratą wszystkich środków inwestycyjnych.
Konto bankowe bez komornika niestety nie jest wstanie w nieskończoność chronić waszych środków inwestycyjnych. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych, właściwie każdy bank ma obowiązek współpracowania z komornikiem. Na szczęście niektóre jednostki pozwalają sobie na dość długie ociąganie się z regularnym podawaniem właścicieli rachunków bankowych. Banki te oferują właśnie bezpieczne dla was konto bez dostęp komornika. Ochrona ta nie będzie trwała wiecznie, niemniej jednak co najmniej przez następnych kilkanaście miesięcy wasze pieniądze na pewno będą całkowicie bezpieczne. Po kilku albo kilkunastu miesiącach warto przenieść swój rachunek do innego banku, który również oferuje pełną ochronę przed komornikiem przez pewien czas.
Zobacz również: banki nie współpracujące z komornikiem.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz