Wycena aktuarialna firmy – zakres usług

By in
No comments

Z całą pewnością przy prowadzeniu działalności gospodarczej warto korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z zakresu finansów a także ekonomii, którzy oferują usługi takie jak wycena znaku towarowego. Warto mieć na uwadze o tym, że takimi wycenami zajmują się licencjonowani oraz certyfikowani aktuariusze, którzy posiadają specjalistyczną edukację z zakresu ekonomii a także finansów.
Na czym polega praca aktuariuszy?
Na początku należy objaśnić, że są to profesjonaliści, którym między innymi opracowują raporty wycen użytych na rzecz różnych klientów.

Dotyczy to zarówno firm, niemniej jednak również spółek. Pamiętajmy także o tym, że świadczą usługi takie jak wycena przedsiębiorstwa. Taka wycena powinna mieć miejsce w sytuacji, o ile posiadacz firmy planuje jej sprzedaż, ale również w przypadku pragnienia rozszerzenia działalności, a zatem przykładowo przejęcia innego przedsiębiorstwa. Ponadto, warto zlecić taką wycenę, o ile pragniemy zoptymalizować naszą firmę pod względem podatkowym. Wycena świadczona przez aktuariuszy dotyczy też wartości niematerialnych oraz prawnych, a więc jest to między innymi wycena marki. Warto dodać o tym, że są to też usługi dotyczące oceny oraz analizy projektów, przykładowo modernizacyjnych czy również restrukturyzacyjnych. Wyceniane są także instrumenty finansowe wykorzystywane przez firmy w działalności, a zatem na przykład obligacje, czy także produkty finansowe tj. pożyczki i kredyty. Firmy aktuarialne oferują również usługi takie jak test na utratę wartości aktywów. Są to zatem usługi kompleksowe dostosowane do potrzeb różnych klientów.

Polecam: wycena aktuarialna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz