Jak suszona babka lancetowata wspiera zdrowie

By in
No comments

Suszone ziele babki lancetowatej, znane też jako babka lancetowana, to roślina z rodziny babkowatych, która od wieków wykorzystywana jest w medycynie ludowej i naturalnej. Jej nazwa pochodzi od charakterystycznych lancetowatych liści, które są priorytetowym elementem tej rośliny.

Babka lancetowata jest ceniona przede wszystkim ze względu na własne właściwości lecznicze.

Zawiera wiele cennych składników, takich jak śluzy, flawonoidy, garbniki oraz sole mineralne. Dzięki temu ma działanie przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia a także wspomagające gojenie się ran.

Suszone ziele babki lancetowatej jest na prawdę bardzo często wykorzystywane w postaci naparów, nalewek czy maści. Napar z babki lancetowatej może być stosowany przy rozmaite dolegliwościach układu oddechowego, takich jak kaszel, katar czy stan zapalny gardła. Ma także właściwości łagodzące podrażnienia skóry, dlatego może być stosowany zewnętrznie przy oparzeniach, ukąszeniach owadów czy łagodnych oparzeniach słonecznych.

Warto jednak pamiętać, że choćby babka lancetowata ma sporo korzystnych właściwości, nie zastępuje ona leczenia zalecanego przez lekarza. Przed zastosowaniem jakichkolwiek preparatów z babki lancetowatej warto skonsultować się z ekspertem, w szczególności jeżeli już chodzi o stosowanie u dzieci, kobiet w ciąży czy osób z chorobami przewlekłymi.

Podsumowując, suszone ziele babki lancetowatej, czyli babka lancetowana, to roślina o wielu korzystnych właściwościach leczniczych. Choćby wykorzystywana jest od wieków w medycynie naturalnej, należy pamiętać o ostrożności i konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek preparatów z tej rośliny.

Warto zobaczyć: babka lancetowata.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz