Jakie objawy ma jesienna chandra?

By in
No comments

W okresie krótkich dni i niewielkiej ilości naturalnego światła słonecznego wielu osobom dokuczają nużące objawy przykładowo tj. kłopoty z zasypianiem brak apetytu nerwowość małomówność czy także brak energii. Jeżeli już zastanawiamy się, czym jest przesilenie jesienne, to jest to właśnie stan, który sprawia pogorszenie samopoczucia a także obniżenie jakości życia.
Czy można sobie poradzić z jesienną chandrą?
Oczywiście można sobie dobrze radzić z objawami jesiennej chandry, na przykład z takimi jak brak apetytu czy także bezsenność.

Warto wspomnieć natomiast o tym, że jesienna chandra wymaga od nas wprowadzenia pewnych zmian do codzienności, które przełożą się na nasze lepsze funkcjonowanie, a zatem na przykład zniwelowanie problemów z zasypianiem, czy również brakiem apetytu. Konieczne będzie między innymi zadbanie o odpowiednią zrównoważoną dietę, która będzie zawierała odpowiednie proporcje składników odżywczych, jak również witamin i minerałów. Stąd też taka dieta powinna być bogata w głównej mierze w ryby, ale także w warzywa czy owoce np takie jak pomarańcze grejpfruty czy też jabłka. Nie zapominajmy też o tym, że sposób na chandrę to systematyczna aktywność na świeżym powietrzu, która przekłada się na nasze lepsze zdrowie, niemniej jednak także na stopniowe poprawianie samopoczucia. Możemy wybrać tutaj różnorakie formy aktywności, a zatem przykładowo jazdę na rowerze, jeżeli już będą panowały sprzyjające warunki atmosferyczne, bieganie, nording walking czy również spacerowanie, które jest świetnym wyjściem zwłaszcza dla osób starszych.

Dodatkowe informacje: czym jest przesilenie jesienne.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz