Przepis na pączki

By in
No comments

W polskiej tradycji nie brakuje dni, które obchodzi się w wspaniały sposób. Takimi na pewno są święta, które wynikają z wiary.

Takimi dniami, o specyficznym charakterze są także te, które od lat obchodzi się w taki sam sposób. One także wynikają z tradycji. Wiele z nich obchodzi się już od pokoleń. Inne do tradycji weszły dopiero jakiś czas temu. Do takich dni, które od wieków obchodzi się tak samo, na pewno należy tłusty czwartek. To dzień, który niejako poprzedza początek wielkiego postu. Tłusty czwartek jest tym czwartkiem, który jest wprost przed środą popielcową. To więc ostatni czwartek karnawału.
Jak obchodzi się tłusty czwartek? Wręcz niezbyt duże dzieci wiedzą, że w tym dniu pączek ma swoje święto i obchodzi się je w taki sposób, że każdy stara się zjeść choćby jeden pączek. O ile paczka się nie zje, to w sumie nic złego się nie stanie. Nie będzie to powodowało żadnego nieszczęścia ni niczego w tym rodzaju. Jednak nie na tym cała idea polega. pączki są smaczne, słodkie. Nie każdy jada je na co dzień. Dlatego w tłusty czwartek jest ku temu szczególna okazja. Tym bardziej, że pączki na tłusty czwartek w każdym momencie są jakiś lepsze. Piecze się ich więcej na innym tłuszczu niż zwykle i dlatego ich smak jest dużo lepszy. Oprócz tym jeśli w ciągu roku jada się je sporadycznie albo wcale, to w tłusty czwartek zawsze będą smakowały zwłaszcza. Dlatego dla wielu ludzi tłusty czwartek jest dniem, gdy pączek jest obowiązkową przyjemnością. A że piecze się je wówczas w wielu wariantach, na jednym pączku zwykle się nie kończy.
Więcej informacji na stronie: Pączki na tłusty czwartek.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz