Sprawdzone szczepy orzecha włoskiego

By in
No comments

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy sporo osób. Jest to dość proste w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam sporo przyjemność oraz praktycznie co roku dobre zbiory. Orzech włoski niestety posiada jedną wadę, a mianowicie długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać wręcz dziesięć lat. Warto natomiast wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto znaleźć orzech włoski szczepiony, który doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Bardzo wysokiej jakości drzewko ze szkółki zdecydowanie sprawdzi się najlepiej i przez sporo lat będzie perfekcyjnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez profesjonalistów cieszą się największą popularnością pośród sadowników, którzy perfekcyjnie wiedzą, że są to najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za swoje drzewka, jednakże będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. O ile chcecie mieć za kilka lat własne swoje, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów , a ponadto jest niesamowicie odporna na niskie temperatury , a dodatkowo szkodniki. Nabywając tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową pewność, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wtedy wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat wcześniej swojego orzecha włoskiego.
Źródło: Orzech włoski Jacek.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz