Środki restrukturyzacyjne – do czego służą?

By in
No comments

W przypadku problemów majątkowych grozi nam utrata płynności finansowej, a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, jak też gospodarstwa rolnego wiąże się to z ogłoszeniem upadłości. Warto zdawać sobie sprawę, że zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne jest przeprowadzone przez kancelarie prawne, które oferują swoim klientom profesjonalną oraz kompleksową obsługę.
Restrukturyzacja – to warto wiedzieć
Głównie trzeba podkreślić, że działania restrukturyzacyjne mają na celu uchronić majątek gospodarstwa rolnego, jak też przywrócić mu płynność finansową, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ogłoszenie bankructwa.

Jeśli znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej, warto korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, która obejmuje w głównej mierze wykonanie audytu finansowego, jak również prawnego danego podmiotu gospodarczego, w tym gospodarstwa rolnego. W ramach usług kancelaria oferuje również negocjacje z wierzycielami, które ostatecznie mają doprowadzić do wydłużenia terminu spłaty albo umorzenia odsetek. Przy tym, postępowanie restrukturyzacyjne, ażeby mogło zostać uruchomione, wymaga złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z całą dokumentacją a także załącznikami. Też w tym aspekcie wspomoże nas kancelaria adwokacka, poddając skrupulatnej weryfikacji wszelkie dokumenty, które obejmują między innymi umowy kredytowe z bankami, jak też umowy zawierane z klientami czy kontrahentami. Jak się zatem okazuje, kancelarie adwokackie oferują kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo restrukturyzacyjne, jak również konkretne działania.

Zobacz również: działania restrukturyzacyjne.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz