Rozliczenia firmy

By in
No comments

Osoba, która w danej firmie zajmuje się sprawami kadrowymi i płacowymi, posiada na głowie wiele spraw. Ona odpowiada za sprawy kadrowe.

Jej celem jest ewidencja czasu pracy. Czasem osoba taka zajmuje się również płacami, czyli oblicza wysokość wynagrodzeń poszczególnych pracowników. Ona musi pilnować tego, żeby do firmy trafiały wnioski urlopowe online składane, jeśli firma taką sposobność pracownikom daje. Właściwie każdy taki wniosek musi być przez kadrową odebrany i przedłożony kierownictwu do rozpatrzenia. Bo kadrowa nie decyduje o tym, czy komuś urlop się należynależy, czy nie. To zadanie należące do pracodawcy lub osoby, której kontrolowanie urlopami powierzono.
Kadrowa dzisiaj posiada nieco ułatwione zadanie, bo wiele czynności może wykonywać, jeżeli już posiada do dyspozycji odpowiednie programy komputerowe. Te zdecydowanie ułatwiają jej pracę. Jeśli dostaje ona wnioski urlopowe online, to musi je tylko wydrukować. Jeżeli już posiada do dyspozycji elektroniczny system ewidencji czasu pracy, to po każdym dniu dostaje szczegółowy raport w odniesieniu do każdego pojedynczego pracownika. To ułatwia jej w przyszłości obliczanie wynagrodzeń. W tym celu korzysta ze specjalnego programu. Nie jest nim elektroniczny system urlopowy. Do obliczania wysokości wynagrodzeń służy w całości inny program. Taki podaje nie tylko wysokość wynagrodzenia dla poszczególnego pracownika. Oblicza też wysokość składek i opłat związanych z podatkiem, jaki musi opłacić pracodawca. Dzięki takiemu programowi automatycznie generowane są również deklaracje PIT 11.
Dodatkowe informacje: program do rejestracji czasu pracy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz