Specjaliści od identyfikacji wizualnej

By in
No comments

Nie każdy, kto posiada swoją firmę lub zastanawia się nad jej założeniem jest w stanie szczegółowo określić, jaki wizerunek pragnie jej nadać. Dlatego zadania z takiego zakresu powierza się fachowcom.

Osoby takie najczęściej pracują w agencjach kreatywnych czy reklamowych i jednym z ich zadań jest aktualnie identyfikacja firmy. To wszelkie funkcjonowania, które zmierzają do opracowania szeroko rozumianego wizerunku firmy. Co się pod nim kryje? Z czym wiążą się takie funkcjonowania? To nic innego jak działania, których celem jest opracowanie czytelnego logo i wszelkich elementów, które w późniejszym czasie będą wykorzystywane w celach promocyjnych.
W przypadku działań, których celem jest identyfikacja wizualna firmy jest wybranie dla niej najlepiej charakterystycznych rozwiązań, jeżeli chodzi o logo czy kolorystykę, jaka danej firmie będzie towarzyszyła systematycznie. W tym przypadku znaczenie posiadają wykorzystane barwy i symbole. Bardzo istotne są grafiki czy rodzaj kroje czcionek, jaka będzie się wykorzystywało na przykład przy tworzeniu opakowań. Identyfikacja wizualna firmy zazwyczaj opiera się o te detale graficzne, które w odniesieniu do danej firmy są najbardziej charakterystyczne. To dzięki nim określone firmy są identyfikowane i rozpoznawane. Dlatego w przypadku każdej z nich opracowywana jest księga identyfikacji i korzysta się z niej w późniejszych działaniach. Nawet jeżeli opracowaniem identyfikacji wizualnej zajmowała się jedna agencja, to dzięki księdze identyfikacji bez kłopotu kolejnymi kampaniami promocyjnymi ma możliwość zająć się kolejna. Bo w księdze takiej szczegółowo opisane zostaną wykorzystane grafiki fonty, czy zestawienia kolorystyczne. Dzięki temu ichniejszym odtwarzanie w późniejszych etapach funkcjonowania jest banalnie zwykłe i możliwe. W każdym takim przypadku istotne jest, by identyfikacja wizualna była zrobiona najlepiej jak się da.
Polecana strona: whiteart.pl/identyfikacja-wizualna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz