Normobaria

By in
No comments

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród ludzi, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami a także urazami, jak również osób, które pragną poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się zaznaczyć, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a szczegółowo tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru.
Jakie użycie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, wykorzystuje się takie terapie w głównej mierze w przypadku osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ przeznaczenie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran oraz regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Powinno się natomiast zaznaczyć, że normobaria Łódź to również skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się między innymi na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. Ponadto, tlenoterapia ma też korzystny wpływ na schorzenia tj. zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, redukuje opuchlizny po urazach, zmniejsza stany zapalne, jak też pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych oraz komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Źródło informacji: tlenoterapia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz