Suplementy w medycynie mitochondrialnej

By in , ,
No comments

 

żeby dbać o swoje zdrowie w bardzo wielu sytuacjach nie wystarczy wyłącznie urozmaicenie diety. By ze znakomitym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych bardzo istotnych składników, warto sięgnąć po preparaty, które dobrze się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których właściwe stężenie w diecie jest bardzo skomplikowane do uzyskania, są kwasy omega 3. W powszechnym jadłospisie musiałaby się odkryć morska ryba, tymczasem nie preferuje i ma możliwość je jeść. Ponadto ichniejszym przyswajalność zmniejsza zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 może wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się może brak także innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, niemniej jednak jej niedobór w diecie może być też przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy zdobyć naturalnie przez opalanie, jednakże zimą i w okresach przejściowych warto zastanowić się nad suplementacją, w szczególności o ile bardzo często dopada nas wiosenna lub jesienna chandra.

Innym istotnym czynnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację nigdy nie jest za późno. Nawet jeśli schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, należy mieć właściwe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on głównie w przypadku chorób serca. Dodatkowo dobrze wpływa na odporność organizmu, dlatego należy przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie ma też witamina C.

Warto sprawdzić: witamina d3.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz