Badania techniczne pojazdów

By in
No comments

Wiele ludzi jadących własnymi autami na przeglądy rejestracyjne Zgierz nie może zrozumieć, że w trakcie nich diagności samochodowi są wyjątkowo dokładni i odmawiają podbicia przeglądu, jeżeli już auto ma jakieś usterki, nawet z pozoru drobne. Z tego także powodu kierowcy szukają innej stacji diagnostycznej, wychodząc z błędnego założenia, że stacja diagnostyczna Zgierz, w której odmówiono im przedłużenia przeglądu samochodu jest zła. Nie jest tak.

Właśnie taka stacja jest wspaniała, bowiem nie przepuszcza się tam aut, które nie powinny pojawiać się na drogach publicznych. Niestety nie wszystkie stacje są takie. Znane są stacje, w których wystarczy na stacji pojawić się z dowodem rejestracyjnym pojazdu, a diagnosta podbije przegląd nawet nie oglądając samochodu.
Diagności także mogą odpowiadać karnie za poświadczenie nieprawdy
Pamiętajmy dlaczego stacja diagnostyczna i inne to miejsca, w których sprawdza się stan samochodu bardzo dokładnie. Diagności w takich miejscach są w pełni świadomi jednego. Tego, że mogą odpowiadać nawet karnie, o ile poświadczą nieprawdę o sprawności danego samochodu. Może się wszak zdarzyć, że w tej samej chwili po przeglądzie albo w niedługim czasie od niego Policja zatrzyma pojazd do testom drogowej. Jeżeli już policjant wykryje usterki w aucie i zobaczy, że jest ono świeżo po przeglądzie to diagnosta może posiadać problemy, Jeszcze gorsza sytuacja to wypadek z powodu złego stanu technicznego auta. Jeżeli już samochód był świeżo po przeglądzie, na pewno diagnosta odpowie za to, że podbijając przegląd dopuścił niesprawny pojazd do ruchu.
Sprawny samochód to większe bezpieczeństwo jazdy
Warto mieć na uwadze, że sprawny samochód to większe bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, którzy nim jadą jak i dla innych użytkowników dróg. Jeśli na przeglądzie zostały wykryte niedociągnięcia ,trzeba je usunąć i dopiero po ponownym przeglądzie wyjeżdżać na drogi publiczne.

Zobacz: tachografy Zgierz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz