Jaką apteczkę samochodową kupić?

By in
No comments

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa drogowego kierowcy samochodów osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, pamiętajmy natomiast, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku albo innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy niezbędne są odpowiednie środki, a więc warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, takie jak apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co powinno się wiedzieć?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto mieć apteczką samochodową, która pozwala nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto być świadomym natomiast o tym, że jeżeli już nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto być świadomym także o tym, że na rynku znajdziemy różne apteczki, np tj. apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która utworzona jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, tj. plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest także sam kompres na rany czy dwie chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to również nożyczki, jak również bardzo potrzebna instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Jak się więc okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny detal wyposażenia każdego samochodu, jeżeli już chcemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Sprawdź: DIN13164 apteczka.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz